O nás

2015
slavíme 25. výročí založení a činnosti společnosti IHR Autodíly v ČR
2011
slavíme 40. výročí založení a činnosti společnosti IHR, později skupiny IHR-Group
2010
slavíme 20. výročí založení a činnosti společnosti v ČR a SR
2005
člen klubu exportérů a Obchodní komory ČR
2005
IHR Autodíly s. r.o. se stala součástí nadnárodního komplexu společnosti IHR-Group s možností využití naším prostřednictvím přímé spolupráce s 13 pobočkami v 11 zemích světa a více jak 60 zaměstnanci s využitím našich Know How, zahraničně obchodních kontaků a dalšího technického vývoje ve spolupráci s výrobci.
1995 - 1996
rozdělení společnosti IHR s. r. o. na dvě společnosti:
IHR Autodíly s. r. o. - s úkolem zastupování zahraničních společností na českém a slovenském trhu v oblasti dodávek pro výrobní spotřebu, dodávky náhradních dílů pro aftermarket a exportem česko a slovenských výrobků do zahraničí
IHR Technika s. r. o. - s úkolem zastupování zahraničních společností v oblasti garážové a servisní techniky včetně prodeje této techniky
1994
IHR se stávám zakládajícím členem SISA - Sdružení importérů součástek automobilů a garážové techniky
1992 - 1993
výstavba logistického zázemí pro dodávky zboží
1990
založení společnosti IHR s. r. o. se základním úkolem zastupovat zahraniční výrobce na československém trhu s dodávkami komponentů pro výrobní potřebu, spotřebu náhradních dílů a exportem československých výrobků do zahraničí.
SISA

Autotec 1993

První z řady motoristických výstav s novým názvem Autotec se konal v roce 1993. Naše expozice byla umístěna do pavilonu P (dnes již tento pavilon neexistuje). Eexpozice nebyla nijak rozlehlá, přesto prezentovala přehledně výrobky firem, které jsme výhradně zastupovali. Místo se našlo i pro ukázky pro profinářadí značky FEIN a měřící emisní techniku firmy Hermann Electronic. Výstava byla pro nás velmi úspěšná, protože naše společnost získala cenu Autotex Prix 1993 za prezentovanou elektrickou vyřezávačku oken Fein s okamžitou možností dodávek, jako přínos k rozvoji vybavení autoservisů. Stejně tak nás kontakovalo velké množství firem se zájmem o přímou spolupráci v dodávkách sortimentu termostatů, spínačů, vypínačů, zapalovacíh a žhavicích svíček, magnet, startérů pojistek, kabelů, filtrů, tlumičů a řady dalíšch komeponentů, které naše firma již dlouhodobě vede ve svém sortimentním portfóliu.

Autotec 1994

Pro výstavu Autotec 1994 jsme připravili společně s firmou BP kompaktní expozici v centrální části pavilonu Z, která patřila k jedné z dominant výstavních ploch a za kterou jsme obdrželi cenu výstavní komise. Naše expozice byla pojata jako sklad náhradních dílů včetně servisní opravny a diagnostické kontroly jednotlivých funkcí vozidla s vydaným certifikátem o provedné kontrole emisí. Poté vozidlo přejelo k BP a doplnilo paliva, maziva a další provozní náplně. Pro rok 1994 jsme rozšírili nabídku zapalovacích, žhavicích a speciálních svíček, zapalovacích kabelů, autoantén, součástí rozdělovačů, magnet a dalšího sortimentu od firmy BERU, dále jsme představili rozšířený sortiment různých typů konektorů, spínačů, relé, nové typy pojistek firmy Littelfuse, nové typy termostatů Wahler, rozšířený sortiment filtrů Knecht, opravárenské hmoty DEVCON, těsnění Elring a další sortiment z oblasti náhradních dílů. V oblasti servisní a garážové techniky jsme představili nový typ kouřoměru (opacimetru), dále kompletní motortester analyzátoru výfukových plynů pro spalovací motory a konečně byla i rozšířena nabídka profinářadí Fein.

Autotec 1995

V roce 1995 jsme nezískali plochu v centrálním části pavilonu Z, nýbrž jsme byli vmáčkuti  a vtlačení pod starou vestavěnou  galerii, která neposkytovala dostatek prostoru pro architektonické ztvárnění vzhledu naší expozice. I přes tyto stísněné podmínky jsme se snažili důstojně představit sortiment zboží včetně světové premiéry modulárního pojistkového systému PowrBlok firmy Littelfuse, stejně tak i novinky v oblasti jištění elektrických okruhů - pojistky MIDI a MEGA. Našlo se i místo pro praktickou dílnu - prezentaci motortesterů a nářadí Fein, stejně tak i závodního vozu Ford Fiesta, který jsme sponzorovali v rámci soutěže Fiesta Cup ČR.

Autotec 1996

V roce 1966 byla stará galerie konečně odstraněna, takže jsme mohli vystavovat na stejném místě jako v roce 1995. Byl to však diametrální rozdíl v prezentaci výrobků naší společnosti s pohodlným přístupem návštěvníků k jednotlivému zboží. Opět jsme se dostali na kvalitativní úroveň prezentace našeho sortimentu. O námi prezentované novinky v oblasti autoelektriky, zapalování a žhavení byl velký zájem.

Autotec 1997

Rok 1997 přinesl s sebou i změnu firemního názvu na IHR Autodíly. Kromě toho v expozici byla nadále prezentována firma IHR jako zastoupení zahraničních společností, které současně převzala IHR Autodíly a to jak pro prodej dílů pro náhradní spotřebu, tak i dodávek sortimentu pro prvovýrobu.

Dodavatelský sortiment byl současně rozšířen o kevlarové stěrače TRIDON USA, náhradní lišty ke stěračům, protisluneční clony a sortiment hadicových spon, nové filtry, nové brzdové segmenty, rozšíření zapalovací a žhavicí techniky včetně kabeláže a řada další technických novinek v této oblasti.

Autotec 1998

Celá naše expozice na Autotecu 1998 byla zaměřena na premiéru svíčky BERU Ultra X pro východní Evropu. Pro představení této nové řady jsme využili i audiovizulní techniku s malým promítacím plátnem. Kromě premiéry svíčky BERU jsme část expozice  věnovali i historii vývoje zapalovacích svíček BERU. Mohli jsme tak i oficiálně prezentovat unikátní a ojedinělou sbírku svíček BERU v Evropě od pana Ing. Ochotského.

Novinky z ostatního sortimentu zůstaly sice trochu v ústraní, ale přesto byl o ně velký zájem ze strany autoservisů i koncových spotřebitelů.
Na této výstavě jsme získali v pořadí již 2. cennou trofej v podobě Zvláštní ceny Autotec Prix 1998 právě za zapalovací svíčku BERU ULTRA X a za přínos k rozvoji ekologie, snížení spotřeby paliva a rozvoji autoopravárenství. Všichni jsme z toho měli velikou radost!!!

Autotec 2000

Na Autotecu 2000 jsme oslavili 10. výročí založení firmy opřenou o desetiletou tradici, kvalitu a zkušenost, která byla podpořena i dvěma předcházejícími oceněními Autotex Prix. Naše expozice byla zaměřena na novou generaci "náhradních dílů s vlastní inteligencí". Tyto součástky jsme prezentovali i na videoprojekci, kolem které byla vždy velká koncentrace návštěvníků, stejně tak i velké množství technických dotazů ze strany odborné veřejnosti.

Do soutěže o Grand Prix jsme opět přihlásili řadu novinek, jako chladící komplety pro nákladní vozy Modine (bývalý Längerer+Reich - známý v naší republice vysokou kvalitou a spolehlivostí chlazení), kontrolu tlaku pneumatik firmy BERU, nejnovější typy žhavicích svíček BERU, EGR ventily Wahler pro znovuspalování výfukových plynů, řízení spalování směsi a snížení emisí, stejně tak i celokovová těsnění hlavy válců od firmy Elring.

Na výstavě jsme uspořádali i propagační jízdu historickým hasičským vozem. To bylo něco pro návštěvníky!

I když se nám tentokrát štěstěna vyhnula pokud se týká ocenění Autotec Prix, přestože jsme opět přivezli řadu premiér, smutní jsme ale nebyli, protože výstava byla podnětem pro náš průmysl, kde jsme se následně podíleli na řadě nových vývojových projektů. A kromě toho, výstavy se zúčastnili všichni zástupci našich zahraničních dodavatelů, takže jsme byli jako jedna velká rodina.

Autotec 2002

Autotec 2002 byl další naší prestižní veletržní premiérou pro představení světových novinek firem BERU, Wahler, Littelfuse, Herth+Buss, Tridon a některých dalších našich dodavatelů, které se nám podařilo oficiálně výstavně prezentovat na druhém místě v Evropě a ve světě! Naše expozice vzbudila zájem o tyto výrobky především ze strany odborné veřejnosti.  Zatímco laická veřejnost a děti zajímal vůz BMW 600, který byl součástí naší expozice, odborná hodnotitelská komise BVV se však ani neobtěžovala navštívit naši expozici, stejně tak i expozice dalších vystavovatelů, takže to byl pro nás nejen velký šok, ale i jasný signál  "labutí písně budoucnosti výstav Autotec s otázkou, proč investovat do takto velké veletržní expozice nemalé finanční prostředky a představovat  na této výstavě v budoucnu světové novinky, když je veletržní správa ani dále neprezentuje, stějně tak proč investovat do výstavy, která si toho neváží a zákonitě se stane v budoucnu regionální ?"

Budoucí vývoj výstav Autotecu a Autosalonů v Brně nám dal za pravdu.

Autotec 2004

V roce 2004 se naše společnost  opět zúčastnila výstavy Autotec 2004 v Brně jako člen SISA s kompaktní, tentokrát již zmenšenou expozicí na 101 m2, na které jsme opět představili řadu dalších technických novinek a rozšíření dodavatelského sortimentu v oblasti zapalování, žhavení, jištění elektrických obvodů a novinek  zpětného spalování plynů (EGR ventily). Novinky byly opět zaměřeny i na oblast vývoje nových žhavicích systémů a řízení emisí pomocí lamdasond, nových trendů v oblasti elektroinstalace, filtrace a brzdových systémů s důrazem na bezpečnost silničního provozu.

Po zkušenostech z roku 2002, kdy jsme pro východní Evropu jako v pořadí na 2. evropském veletrhu představili ISS (Instant Start System BERU) a dále EGR ventily Wahler pro snížení emisních hodnot, o které z hlediska hodnotitelské komise BVV nebyl zájem (možná lobbysmus či jiné zájmy), přestože se jednalo o světové novinky a v současné době je tato technika od firmy Beru a Wahler určující pro oblast snižování hodnot emisí, snížili jsme oproti minulým létům raději naši výstavní plochu, protože euforie tohoto veletrhu a jeho významu se začala dostávat za horizont významu, což se projevilo i v následujících letech 2006, 2008 a v pozdějších létech. Kromě běžných exponátů výrobků v naší expozici jsme věnovali pozornost audiovizuálnímu představení novinek, technických procesů ve výrobě a jejich praktického využití.
Nezávazná poptávka
Vyžádejte si další informace nebo osobní schůzku.
Top